Lima YMCA/Kewpee Triathlon/Duathlon

Age Group Results

August 02, 2015


Results By Lima Run 'N Jog Club www.limarunjograceresults.com


Triathlon-Male Men: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 60-99
Triathlon-Female Women: Top Finishers 1-19 20-24 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 60-99
Tri-Team-Male Men: 0-99
Tri-Team-Female Women: 0-99
Tri-Team-co-ed 0-99
Tri-Team-Master 0-99
Duathlon Men: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 60-99
Duathlon Women: Top Finishers 25-29 30-34 40-44 45-49 60-99
Duathlon - 2 person
Tri-2person 0-99
Duathlon - 3 person 0-99

Triathlon-Male

Top

Male Open Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Brian Post 93 35 1 6:36.3 0:55.3 1 39:58.0 0:48.2 2 19:53.5 1:08:11.4 1:08:11.4
2 2 Ian Alvarez 83 35 3 8:11.7 0:43.3 3 40:11.5 0:36.3 1 18:34.9 1:08:17.9 1:08:17.9
3 3 John Simingdinger 46 23 2 6:41.8 0:44.8 2 40:06.2 0:44.1 3 20:25.3 1:08:42.2 1:08:42.2
 
Top

Male 19 & Under

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 9 Tom Ballas 4 18 8 9:39.7 1:46.3 1 45:37.6 0:45.9 1 18:48.2 1:16:37.9 1:16:37.9
2 15 Josh Kuhlman 18 14 4 6:57.7 1:00.0 2 46:25.3 0:23.0 5 24:49.8 1:19:36.0 1:19:36.0
3 26 Alan Holdheide 14 16 9 11:50.8 1:47.7 3 46:50.7 1:07.7 3 23:16.3 1:24:53.5 1:24:53.5
4 32 Caleb Schlenker 91 15 3 6:45.9 2:31.2 5 50:30.6 1:07.1 6 26:19.2 1:27:14.1 1:27:14.1
5 39 Collin Jordan 47 14 5 8:21.3 1:57.4 4 48:50.6 0:53.6 7 29:13.9 1:29:17.0 1:29:17.0
6 44 Wes Patton 23 18 7 9:24.1 2:38.5 7 54:01.5 1:01.9 4 24:04.1 1:31:10.3 1:31:10.3
7 46 Wyatt Stahl 28 17 6 9:06.4 2:34.0 8 59:43.6 0:33.4 2 19:33.8 1:31:31.5 1:31:31.5
8 52 Kurt Schlenker 89 15 2 6:43.6 2:58.9 6 52:13.0 1:04.9 9 35:24.2 1:38:24.7 1:38:24.7
9 59 Pj Briggs 108 16 1 6:30.7 2:28.4 9 1:02:01.6 0:56.5 8 33:58.0 1:45:55.2 1:45:55.2
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 4 Andrew Stroh 82 20 3 7:36.6 1:07.3 2 42:48.8 0:39.6 1 18:50.2 1:11:02.6 1:11:02.6
2 5 Cory Lee 19 22 4 7:58.8 1:27.1 1 42:01.3 0:40.6 2 19:47.0 1:11:55.0 1:11:55.0
3 6 Garrett Renner 92 21 1 6:42.2 0:52.5 3 44:00.9 0:31.0 3 22:19.5 1:14:26.3 1:14:26.3
4 36 Karl Karcher 85 20 2 7:03.1 2:14.8 6 54:40.0 1:03.5 4 23:45.3 1:28:46.9 1:28:46.9
5 45 Austin Brachok 8 20 5 11:33.8 1:53.7 5 53:30.1 0:30.1 6 23:58.9 1:31:26.8 1:31:26.8
6 47 Christian Wannemacher 40 20 6 14:29.1 1:36.4 4 50:57.9 1:13.1 5 23:46.1 1:32:02.8 1:32:02.8
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 19 Tim Reimund 24 26 4 11:51.3 1:48.1 1 44:59.3 1:20.5 1 21:54.8 1:21:54.2 1:21:54.2
2 35 Justin Metzger 84 29 1 9:13.3 1:46.1 2 52:31.8 0:40.6 2 24:11.5 1:28:23.6 1:28:23.6
3 61 Wade Bowers 42 27 3 11:35.5 2:26.1 3 1:01:33.2 1:22.5 4 36:00.0 1:52:57.5 1:52:57.5
4 62 Matt McKinney 21 25 2 11:27.2 2:15.4 4 1:17:35.9 0:53.2 3 27:53.7 2:00:05.6 2:00:05.6
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 10 Tony Steffel 38 33 2 8:05.7 1:02.6 2 44:04.5 0:37.3 2 23:37.0 1:17:27.2 1:17:27.2
2 23 Jeff Thomas 29 33 3 8:49.0 1:32.8 4 47:49.1 0:59.6 3 23:44.1 1:22:54.8 1:22:54.8
3 27 Scott Bilskie 6 30 4 9:21.9 2:05.3 5 50:10.8 0:42.2 1 22:38.0 1:24:58.4 1:24:58.4
4 29 Benjamin Blumnestein 102 32 5 9:48.2 6:20.6 1 42:52.6 1:08.4 4 25:21.8 1:25:31.9 1:25:31.9
5 33 Safet Hatic 81 33 1 7:16.6 1:52.0 3 47:20.6 0:42.1 5 30:39.6 1:27:51.1 1:27:51.1
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 11 Steve Zenar 87 36 1 7:23.4 0:53.7 2 44:46.8 0:37.7 1 24:00.7 1:17:42.4 1:17:42.4
2 13 Brandon Blaine 7 39 5 8:47.9 1:04.3 1 43:33.2 0:55.0 5 24:35.7 1:18:56.4 1:18:56.4
3 21 Jared Walsh 30 38 3 8:44.6 1:16.7 4 47:38.1 0:51.6 2 24:07.2 1:22:38.3 1:22:38.3
4 30 Austin Sharp 26 39 7 9:59.1 1:46.0 6 49:23.6 0:27.9 3 24:15.7 1:25:52.5 1:25:52.5
5 37 Ted Fuller 32 38 4 8:46.8 1:13.0 5 48:28.7 0:46.6 8 29:45.9 1:29:01.2 1:29:01.2
6 38 Mark Wenger 49 38 6 9:29.2 1:51.8 3 46:50.1 1:06.8 9 29:58.7 1:29:16.9 1:29:16.9
7 40 Corey Blankemeyer 86 39 2 7:49.1 1:28.4 8 52:07.8 0:35.5 7 27:20.3 1:29:21.2 1:29:21.2
8 41 Anthony Tegenkamp 96 38 9 10:30.9 1:57.9 7 49:41.1 0:45.2 6 26:33.8 1:29:29.1 1:29:29.1
9 43 Ryan Jones 15 36 8 10:15.3 2:17.7 9 52:48.1 1:02.8 4 24:15.7 1:30:39.9 1:30:39.9
10 55 Shawn McKinney 51 36 10 11:00.1 2:51.4 10 53:12.5 1:50.7 10 33:55.1 1:42:50.0 1:42:50.0
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 12 Keith Ranly 48 40 4 9:47.6 1:02.2 1 40:22.4 0:40.6 4 26:55.6 1:18:48.5 1:18:48.5
2 16 Joel Nott 52 42 1 8:29.2 0:40.1 2 43:11.5 0:36.5 5 27:09.7 1:20:07.2 1:20:07.2
3 18 John Kanagy 101 42 8 11:59.7 1:28.3 4 44:47.7 0:57.4 1 22:00.9 1:21:14.3 1:21:14.3
4 28 Doug Cashel 9 42 12 14:17.3 1:13.9 3 44:28.3 0:58.0 2 24:01.5 1:24:59.1 1:24:59.1
5 34 Todd Clark 10 44 6 11:18.6 2:59.3 5 47:33.2 0:35.9 3 25:30.5 1:27:57.6 1:27:57.6
6 48 Van Spragg 27 41 7 11:29.8 1:55.5 7 48:18.5 1:51.4 7 31:01.3 1:34:36.7 1:34:36.7
7 49 Benjamin Ford 12 43 3 9:05.3 2:14.1 8 50:07.9 1:30.7 11 33:40.6 1:36:38.9 1:36:38.9
8 50 Jay Osting 22 41 5 10:34.4 2:56.8 6 48:13.6 1:11.9 12 34:00.3 1:36:57.1 1:36:57.1
9 51 Kirk Neimeyer 34 43 2 8:58.1 1:27.2 11 55:19.2 0:36.3 9 31:04.4 1:37:25.4 1:37:25.4
10 53 Mark Etzinger 11 44 11 14:11.0 2:07.9 9 51:18.6 1:06.9 10 32:36.0 1:41:20.6 1:41:20.6
11 56 Ty Lotz 43 44 10 13:20.4 3:43.2 10 53:05.0 1:50.5 8 31:01.5 1:43:00.9 1:43:00.9
12 60 Tim Benjamin 5 40 9 13:19.1 1:53.6 12 1:01:39.9 1:40.5 6 28:00.0 1:46:33.3 1:46:33.3
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 7 Mike Ballas 3 49 1 7:30.7 1:10.2 3 44:43.5 1:05.8 1 21:11.1 1:15:41.4 1:15:41.4
2 14 Joe Okuley 99 48 2 8:14.8 0:51.6 1 43:44.2 0:39.3 6 26:02.8 1:19:32.9 1:19:32.9
3 17 Ron Wireman 31 47 4 9:25.2 1:19.6 4 46:17.3 1:11.2 2 22:23.0 1:20:36.4 1:20:36.4
4 20 David Hawkins 109 49 3 9:24.1 1:16.6 6 47:15.3 0:44.1 3 23:32.2 1:22:12.5 1:22:12.5
5 25 Bryan Keller 45 47 6 10:23.8 1:36.1 7 47:26.5 0:56.6 4 24:23.7 1:24:46.7 1:24:46.7
6 31 Kevin Blake 41 49 5 9:36.4 2:28.8 2 43:51.0 1:42.3 7 28:27.1 1:26:05.8 1:26:05.8
7 42 David Aufdencamp 2 48 7 12:44.6 3:06.8 5 46:36.7 1:52.4 5 25:26.0 1:29:46.7 1:29:46.7
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 8 Kurt Kuhlman 17 52 2 9:34.3 0:46.8 1 43:05.0 0:27.7 1 22:30.9 1:16:24.8 1:16:24.8
2 22 Dave Arens 1 52 1 9:23.7 1:23.0 3 46:14.1 1:32.0 2 24:09.7 1:22:42.7 1:22:42.7
3 24 Steve McClellan 20 51 4 10:28.2 1:14.5 2 45:14.9 1:29.1 3 24:49.3 1:23:16.1 1:23:16.1
4 54 Brad Frost 13 50 5 12:16.7 2:53.7 4 53:37.1 0:42.3 4 32:03.0 1:41:33.0 1:41:33.0
5 57 Dale Crumrine 44 51 3 9:46.2 3:10.4 5 55:27.3 1:02.7 5 33:43.0 1:43:09.9 1:43:09.9
 
Top

Male 60 and over

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 58 Steve Shobe 37 63 1 9:52.8 3:39.2 1 52:02.8 1:31.5 1 36:33.6 1:43:40.0 1:43:40.0
2 63 David Legg 33 63 2 13:50.2 4:28.0 2 54:51.4 4:17.4 2 48:21.2 2:05:48.4 2:05:48.4
 

Triathlon-Female

Top

Female Open Winners

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Jamie Kuhlman 64 20 1 7:23.5 0:56.1 2 44:34.0 0:31.1 2 24:31.5 1:17:56.4 1:17:56.4
2 2 Debbie Bowman 56 45 3 10:20.3 1:15.7 1 43:43.9 1:03.3 1 23:53.2 1:20:16.5 1:20:16.5
3 3 Leah Long 66 48 2 8:00.4 0:53.6 3 45:23.5 1:03.5 3 25:05.2 1:20:26.4 1:20:26.4
 
Top

Female 19 & Under

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 13 Megan Frost 58 15 3 10:55.3 1:49.8 2 54:27.8 0:42.0 1 28:05.4 1:36:00.5 1:36:00.5
2 14 Kylie Kuhlman 65 16 1 7:50.9 1:04.0 1 52:48.0 0:20.3 3 35:24.7 1:37:28.0 1:37:28.0
3 20 Louise Richter 76 9 2 9:39.3 2:46.8 3 1:09:11.8 0:55.0 2 31:33.3 1:54:06.3 1:54:06.3
 
Top

Female 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 11 Danielle Rickert 103 24 2 11:00.2 2:16.3 1 54:07.4 1:41.8 1 26:06.8 1:35:12.6 1:35:12.6
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 7 Amy Post 88 31 1 8:24.2 1:13.9 1 53:06.2 1:08.0 2 28:27.5 1:32:20.0 1:32:20.0
2 15 Chandra Endel 72 34 2 10:42.8 1:44.8 2 56:14.9 1:53.5 1 28:03.6 1:38:39.8 1:38:39.8
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 4 Janeen Daugherty 97 39 1 8:24.6 1:11.2 1 43:57.6 1:27.5 1 25:26.0 1:20:27.1 1:20:27.1
2 6 Colleen Bodin 55 39 2 9:23.9 2:13.2 2 52:48.8 0:36.3 2 26:17.0 1:31:19.4 1:31:19.4
3 17 Cindy Osting 68 36 3 10:51.8 3:33.0 3 57:32.8 0:46.9 3 29:32.9 1:42:17.5 1:42:17.5
4 22 Alison Van Gorder 69 35 5 11:51.2 2:08.6 4 1:07:21.8 0:56.9 4 36:00.4 1:58:19.2 1:58:19.2
5 24 Sara Bush 57 39 4 11:33.2 3:41.2 5 1:11:10.6 1:12.5 5 37:58.0 2:05:35.8 2:05:35.8
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 21 Jen Kipker 62 40 1 13:13.3 1:02.9 1 1:07:48.5 2:23.9 1 33:05.3 1:57:34.1 1:57:34.1
2 23 Hope Hannah 60 43 3 15:20.6 2:06.5 2 1:10:52.0 1:10.8 2 34:06.3 2:03:36.4 2:03:36.4
3 25 Sherri Rupe 94 43 2 13:35.3 2:25.2 3 1:14:20.5 0:51.3 3 48:17.9 2:19:30.5 2:19:30.5
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 5 Amanda McClellan 67 45 1 8:18.4 1:19.8 1 46:57.3 1:33.7 2 26:43.5 1:24:52.8 1:24:52.8
2 10 Danette Cornelius 90 48 2 9:46.3 1:21.0 2 54:08.9 1:17.6 3 28:12.6 1:34:46.5 1:34:46.5
3 12 Rhonda Frost 59 48 3 10:07.6 2:30.5 3 57:22.1 0:59.9 1 24:42.1 1:35:42.4 1:35:42.4
4 19 Susan Brubaker 100 49 4 12:51.4 1:51.6 4 58:41.7 1:46.4 4 34:05.5 1:49:16.8 1:49:16.8
 
Top

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 8 Julie Kuhlman 63 50 1 10:43.9 1:09.0 1 50:38.5 0:33.7 1 30:19.9 1:33:25.2 1:33:25.2
2 16 Shelley Bowers 75 54 3 13:20.8 2:35.2 2 52:36.7 2:43.4 2 30:27.6 1:41:44.0 1:41:44.0
3 18 Robin Love 73 54 2 11:22.8 1:56.0 3 53:21.7 1:16.0 3 38:44.6 1:46:41.5 1:46:41.5
 
Top

Female 60 and over

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 9 Deb Ellis 74 62 1 11:46.5 1:45.9 1 51:03.4 1:23.4 1 28:06.2 1:34:05.7 1:34:05.7
 

Tri-Team-Male

Top

Male Tri Team

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 John Willamowski, Jr 54 22 1 2:03.4 0:19.7 1 44:40.3 0:15.3 1 22:07.6 1:09:26.4 1:09:26.4
 

Tri-Team-Female

Top

Female Tri Team

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Kat Greber 95 41 1 13:54.2 0:23.1 1 53:40.9   1 50:50.0 1:34:51.0 1:34:51.0
 

Tri-Team-co-ed

Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Kassidy Randall 98 19 1 8:18.4 0:57.4 1 58:51.3 0:23.7 1 37:35.4 1:46:06.4 1:46:06.4
 

Tri-Team-Master

Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Sandy Thomas 78 54 1 9:28.2 0:28.0 1 51:54.1 0:17.6 1 21:49.1 1:23:57.2 1:23:57.2
 

Duathlon

Top

Female Open Winners

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 9 Kristin Lehmkuhl 1294 42 4 15:16.3 0:56.0 5 52:53.7 1:08.4 4 28:23.9 1:38:38.6 1:38:38.6
2 11 Jenny Blaine 1288 38 5 16:01.7 1:58.8 4 51:23.1 1:32.1 5 29:11.4 1:40:07.3 1:40:07.3
3 18 Jennifer Halcomb 1293 41 6 18:43.5 1:11.3 6 55:47.2 0:57.8 6 32:54.9 1:49:34.9 1:49:34.9
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 20 Michelle Stein 1291 27 1 14:03.3 1:42.7 1 1:08:46.9 0:54.4 1 25:14.4 1:50:42.1 1:50:42.1
2 24 Amber Palassis 1292 29 2 19:47.0 1:30.2 2 1:09:01.0 1:15.9 2 35:11.8 2:06:46.1 2:06:46.1
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 21 Nealy Sarver 1315 33 1 16:35.7 1:31.3 1 1:06:29.2 1:08.3 1 27:37.2 1:53:21.8 1:53:21.8
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 23 Andrea Ross 1306 41 1 19:47.0 1:26.6 1 1:03:59.0 2:04.9 1 36:05.2 2:03:22.9 2:03:22.9
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 19 Kim Rees 1290 47 2 18:18.1 1:34.0 1 52:32.9 2:00.9 1 35:17.4 1:49:43.6 1:49:43.6
2 22 Carol Miller 1289 47 1 16:31.7 1:10.3 2 1:04:46.3 1:33.0 2 36:11.6 2:00:13.1 2:00:13.1
 
Top

Female 60 and over

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 25 Melanie Rees 1308 73 1 23:55.7 2:14.0 1 1:08:17.3 2:40.0 1 48:08.3 2:25:15.5 2:25:15.5
 
Top

Male Open Winners

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Dylan Arhert 1309 20 1 13:13.8 1:00.2 3 45:16.3 0:43.6 1 25:08.3 1:25:22.4 1:25:22.4
2 2 Cody Rees 1281 24 2 13:56.0 1:21.3 2 44:50.2 1:06.5 3 25:51.1 1:27:05.2 1:27:05.2
3 3 Larry Spitnale 1284 58 3 15:27.6 1:04.4 1 44:05.8 0:53.7 2 25:41.2 1:27:12.7 1:27:12.7
 
Top

Male 19 & Under

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 13 Wesley Ford 1278 13 1 14:59.5 1:43.6 1 55:34.7 1:42.8 1 26:41.1 1:40:41.8 1:40:41.8
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 5 Ryan Kraner 1307 21 1 12:46.6 1:42.5 1 49:17.5 2:17.3 2 24:30.8 1:30:34.9 1:30:34.9
2 7 Theodore Trzaska 1282 20 2 14:52.0 0:47.1 2 54:17.9 0:35.1 1 22:43.3 1:33:15.4 1:33:15.4
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 15 Dustin Wlazlo 1286 25 1 17:19.4 1:01.2 1 52:15.5 0:54.3 1 29:46.8 1:41:17.3 1:41:17.3
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 16 Andrew Palassis 1283 30 1 16:36.9 1:15.3 1 55:07.4 1:03.5 1 27:34.0 1:41:37.2 1:41:37.2
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 10 Dana Sutherland 1316 39 1 16:37.1 1:06.9 1 53:44.0 0:40.4 1 26:56.9 1:39:05.5 1:39:05.5
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 4 Shane Halcomb 1287 42 1 13:15.8 0:43.0 1 48:43.9 0:38.7 1 24:01.2 1:27:22.8 1:27:22.8
2 12 John Kile 1280 44 2 15:28.0 1:51.5 2 51:02.5 1:17.8 2 30:58.0 1:40:38.0 1:40:38.0
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 14 Gary Schroeder 1318 49 1 17:51.3 1:31.0 1 50:03.8 1:28.6 1 30:03.0 1:40:57.9 1:40:57.9
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 6 John Britton 1310 50 1 16:38.5 1:42.9 1 41:47.5 1:25.2 1 29:06.1 1:30:40.3 1:30:40.3
2 17 Todd Henkle 1279 52 2 19:01.7 1:29.1 2 49:47.8 0:57.7 2 32:38.7 1:43:55.1 1:43:55.1
 
Top

Male 60 and over

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 8 John Coscarelli 1285 64 1 14:48.8 0:52.9 1 51:08.0 0:45.1 1 25:41.6 1:33:16.7 1:33:16.7
 

Tri-2person

Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 2 Jenny Oldiges 77 44 1 7:34.4 1:37.5 1 47:29.1 0:28.3 2 42:05.2 1:39:14.7 1:39:14.7
 
Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Joe Ballas 80 14 2 8:21.0 0:25.3 2 48:50.2 0:19.1 1 18:56.2 1:16:52.0 1:16:52.0
 

Duathlon - 3 person

Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Run ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 1 Drew Spragg 1301 15 1 15:17.5 0:42.7 1 1:01:42.2 0:22.1 1 25:29.4 1:43:34.2 1:43:34.2